Asansör CE Belgesi Belgelendirme İzmir

CE belgesi, firmaların ürünlerini kalite ve standartlarını üst seviyeye çıkarmak ve ürünlerini Avrupada pazarlamak için gerekli olan bir belgedir. Türkiye de bulunan asansör firmaları asansörleri için CE belgesi aldıktan sonra asansörlerine CE işareti iliştirir. Ürünleri CE işaretli olan firmalar ürünlerini tüm avrupada pazarlayabilirler. CE işareti AB direktiflerde belirtilen ürünlerin Avrupada ve Türkiyede serbestçe dolaşabilmesi için imalatçı tarafından ürün üzerine vurulması gereken, ürünün sağlık ve güvenlik şartlarına uyduğunu belirtir.

Asansör firmaları CE begesi için teknik bir dosya hazırlamalıdır. Asansör üreten firmalar teknik dosyanın içerisinde asansörlere ait bilgiler vermektedir. Bu bilgiler ve gerekli raporlarla birlikte ürünler CE sertifikalı olur. Ürünlerinde CE belgesi olmayan firmalara yasal işlem başlatılır. Sizde ürünlerinizde CE işareti koymak istiyorsanız hemen akredite olmuş onaylanmış bir kuruluşa başvurabilirsiniz.

İzmir’de CE belgesi almak asansör üreten firmalar için zorunludur. CE belgesi zorunlu olan asansörler insan ve yük asansörleridir. Binalarda kullanılan asansörler, dış cephe asansörleri, yük asansörleri gibi tüm asansörler için CE belgesi alınmalıdır. Ürettiğiniz ve montajını yaptığınız asansörler için CE belgesi almak çok kolaydır.

İzmirde Asansör CE belgesi almak isteyen firmalar, şirketimiz Femko’nun başvuru formunu doldurabilirler. Femko, CE belgesi veren güvenilir ve işinde profesyonel olan bir kuruluştur. CE işareti taşıyan ürünler, bu ürünlerin can ve mal güvenliğini, sağladığı enerji tasarrufunu, insan sağlığını ve çevre şartlarını bozmadığını ifade eder.