EMC Testi – Işımayla Bağışıklık (Alınganlık)

EMC Testi – Işımayla Bağışıklık (Alınganlık)

Işımayla Bağışıklık (Radiated Immunity) Testleri – EMC Testi

Bir cihazın çalışması esnasında bulunduğu ortamda radyo dalgalarına maruz kalması durumunda cihazda meydana gelebilecek performans bozulmalarını tespit etmek amacıyla “Işınımla Bağışıklık (Radiated Immunity) Deneyi” uygulanmaktadır. Burada cihazın anahtarlama veya yıldırım düşmesi gibi durumlarda oluşan geçici gerilim kabarmalarına maruz kalması durumlarında cihazda oluşabilecek performans bozulmalarını tespit etmek maksadıyla da “Ani Voltaj Yükselmesi (Surge) Deneyi” uygulanmaktadır.

Elektrostatik Boşalma (Electrostatic Discharge) Deneyinde ise, bir cihaza doğrudan ve/veya o cihazın yakınında bulunan cisimlerle olan teması aracılığıyla statik elektrik boşalması durumunda cihazda oluşabilecek performans bozulmalarını tespit etmek amaçlanmaktadır.

Immunity (Elektromanyetik Parazite Bağışıklık) Ölçümleri

  • Implus formunda Fönomenler: Statik Elektriğin Deşarjı Electrostatic Discharge, İletkenlerde ani darbe gerilim sivrilikleri
  • Sürekli veya implus formunda Fönomenler: Radyasyon yoluyla yüksek frekanslı etkilenme, İletkenler yoluyla yüksek frekanslı etkilenme, 50-Hz- Manyetik alanı yoluyla yüksek frekanslı etkilenme
  • Aşırı gerilim sıçraması, gerilim kesintileri gibi diğer Fönomenler-Voltage dips&Interrupts

Femko Corporation, elektromanyetik uyumluluk testleri (EMC Testleri) yönünden bu kapsamda bulunan elektrikli ve elektronik ürünler için “Işımayla Yayınım (Emisyon), İletkenlikle Yayınım (Emisyon), Işımayla Bağışıklık (Alınganlık), İletkenlikle Bağışıklık (Alınganlık)” gibi EMC Test işlemleri için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Test Başvurularınız İçin;

Test başvurusu için, info@femko.com.tr adresine e-posta göndererek veya 05326318800 numaralı telefon üzerinden direkt irtibata geçebilir ve iletişim sağlayabilirsiniz. Femko, genel olarak LVD Testi ve EMC Testlerinizin planlanması, uygulanması ve raporlanması konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla, EN ISO/IEC 17025 standardı kapsamında Türkak Akrediteli bir test laboratuvarıdır.