Asansör Modül E

Asansör modül E, Asansörler için uygunluk değerlendirme işlemidir. Modül B ile birlikte hareket eden bu modül Asansör yönetmeliği kapsamında kalite sisteminin bir modülüdür. Modül E kısacası ürün kalite güvencesini sağlayan modül anlamına gelmektedir.

Her yıl yenilenmesi gereken Modül E en çok kullanılan modüllerden biridir. Asansör yönetmeliği kapsamında hazırlanan modül E ile son muayene kontrolleri ve testleri yapıldıktan sonra verilir. Modül E almak isteyen firmalar müracatlarını Onaylanmış kuruluşa teknik dosya ile yapmalıdır.

Onaylanmış kurulular tarafından verilen Modül E belgesi için yapılan kontroller ve testler asansör monte eden ve yetkili temsilcisi, asansör bakımını yapan ve yetkili temsilcisi gerçekleştirilir. Asansörün temel sağlık ve güvenlik şartlarını terine getiren asansörler için verilen modül E için AB tip incelemesi de uygulanır.

Femko Belgelendirme, Asansör yönetmeliği kapsamında asansör firmaları için Modül E belgesi vermektedir. Asansör yönetmeliğine uygun hareket eden firmalar için mühendis kadromuz Modül E için firmalara profesyonel hizmet sunmaktadır.