Asansör Modül E Belgesi

Asansör Modül E belgesi, Asansörün ürün kalite güvencesine uygun olan modül sistemidir. Asansör firmalarının CE belgesini almak için son kontrol işlemlerini sağlayan bu modül her asansör firmasının alması gereken bir belgedir.

Asansör yönetmeliği kapsamında hazırlanan modül E belgesi B modülü ile birlikte alınması gereken bir modüldür. Her yıl yenilenmesi gereken modül E alabilmek için Onaylanmış kuruluşlara başvurmalısınız. Onaylanmış kuruluşlar Modül E belgesi için son kontrolleri ve testleri gerçekleştirdikten sonra Modül E belgesi düzenlenir.

Asansör modül E belgesi, Asansör yönetmeliğine göre temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşılıyorsa asansör firması modül E belgesini alabilir. teknik dosya ile başvurulan onaylanmış kuruluş Asansör yönetmeliği kapsamında E modülü hizmeti verir.

Femko Belgelendirme, 2014/33/AB asansör yönetmeliği kapsamında asansör firmaları için son kontrol ve testleri gerçekleştirerek Modül E belgesini vermektedir. Asansör firmaları için mühendis ekibimiz profesyonel hizmet sunmaktadır.