Asansör Panosu CE Belgesi

Asansör panosu, Asansörün tüm elektrik ve elektronik hattının ve devrelerin bulunduğu yerdir. Asansör panosu ile acil durumlarda, arızalarda ve tüm sistemi tek bir yerden kullanılmak üzere yapılan panodur. Asansör panosunu sadece asansör montajını, bakımını ve kontrollerini yapan firmalar açarak kontrol edebilir. Asansör panosu tüm elektrik ve elektronik donanımı koruyan bir panodur. Asansör panosu binalarımızda bulunan elektrik panolarına benzemektedir.

Farklı tip ve büyüklüklerdeki asansör panoları kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Asansör panosu imalatı yapan firmalar ürünlerini TSE standartlarına göre yapmalıdır. TSE standartlarına ve ilgili yönetmeliğe göre yapılan elektrik panoları CE belgesine sahip olurlar.

Asansör panosu için CE belgesine sahip olmak isteyen imalatçı firmalar mutlaka Onaylanmış kuruluşlara başvurmalıdır. Onaylanmış kuruluş Asansör panosu için CE belgesi hizmeti verir. Asansör panoları için gerekli inceleme ve güvenlik testlerini yapan onaylanmış kuruluş asansör panosunun temel sağlık ve güvenlik şartlarının uygunluğunu denetleyerek CE belgesi düzenler.

CE belgesi alan imalatçı firmalar ürünlerine CE işareti iliştirerek ürünleri avrupada ve ülkemizde satışa sunulabilir hale getirir. CE işaretine sahip asansör panosu kalite ve güvenliğin işareti anlamına gelir.

Femko Belgelendirme, Asansör panosu için CE belgelendirme hizmeti vermektedir. TSE standartları ve ilgili yönetmelik kapsamında Asansör panoları için profesyonel hizmet vermekteyiz.