Gümüşhane LVD Testi

Gümüşhane LVD Testi

Gümüşhane LVD testi, Elektrikli aklınıza gelebilecek tüm cihazların güvenliği için yapılan bir testtir. Her elektrikli cihazın üretici firmalar tarafından mutlaka LVD testi yaptırmalıdır. Elektrikli cihazlar LVD testi yapılabilmesi için Avrupa birliği üye ülkeleri tarafından hazırlanmış olan (Low Voltage Directive) Düşük Voltaj Direktifi’ne uygun olarak testleri yapılmalıdır. LVD testini ilgili direktiflere uygun yaptırmak ve gerekli şartları yerine getirmek yasal bir zorunluluktur.

2014/35/AB Alçak yönetmeliğine göre üretilen Elektrikli tüm cihazlara mutlaka Elektriksel güvenlik testi mutlaka yapılmalıdır. LVD testi yapılmayan ürünler piyasaya giremediği gibi bakanlık tarafından üretici firmaya büyük cezalar verilmektedir. Gümüşhane’de Alçak gerilim LVD, CE belgesi veren ve LVD testi yapan Onaylanmış kuruluşlar test ve belgelendirme hizmetlerinde mutlaka Alçak Gerilim Yönetmeliği 2014/35/AB (ex. 2006/95/AT) kapsamında yapmaktadır. Alçak gerilim LVD, CE belgesi veren ve Elektriksel güvenlik testleri yapan Onaylanmış kuruluş Femko, 2014/35/EU LVD direktifi kapsamında testler yaparak durumu raporlar ve elektriksel cihaza CE işareti iliştirir.

blank

Gümüşhane LVD kaçak akım testi, toprak sürekliliği testi, yüksek gerilim testi, izolasyon direnci testi, yalıtım direnci testi ile firmamız hasar ve kazaları en aza indirmek için çalışmaktadır. Yapılan bu testler firmaların güvenliğini sağladığı gibi kalitesini de arttırmaktadır. Gümüşhane kaçak akım testi yapan Femko kuruluşumuz 2014/35/AB (ex. 2006/95/AT) asansör yönetmeliğine uygun hareket ederek aşağıda belirttiğimiz testleri uygular.

Gümüşhane içerisinde LVD testi ve Belgelendirme işlemleri yapan Femko, 2014/35/AB (ex.2006/95/AT) Alçak gerilim yönetmeliğine ve aşağıdaki standartlara göre testlerini elektriksel cihazların kullanım alanlarına göre gerçekleştirmektedir.

 • TS 2000 EN 60335-1    : Ev ve konutlar için.
 • TS 60598-1                     : Aydınlatma cihazları için.
 • TS EN 60950-1              : Bilgi teknolojili cihazların güvenliği için.
 • TS 2418 EN 61010-1     : Laboratuar’larda kullanılan ölçme ve kontrol cihazları için.
 • TS 10316 EN 60204-1  : Makinalar ve diğer techizatları için.
 • TS 3205 EN 60034-1    : Döner elektrik cihazları için.
 • TS 4535 EN 60601-1     : Hastanelerde kullanılan medikal elektrikli cihazlar için.
 • TS 21 27 EN 60065       : TV, radyo kısacası ses ve görüntülü elektrikli cihazlar için.
 • TS EN 62031                  : Yine elektrikli Led aydınlatma sistemleri için.
 • TS IEC 62560                 : 50 Volt’dan büyük genel olarak aydınlatma ve Led sistemleri için.
 • TS EN 62040-1              : 7/24 çalışan kesintisiz güç sistemleri için.

Elektriksel güvenlik testleri yapan belgelendirme kuruluşumuz bu standartlar sayesinde Elektriksel cihazlar alanlarına göre belirli testler geçmektedir. Gümüşhane’de bu standartlara ve alçak gerilim yönetmeliğine ve alçak gerilim direktiflerine göre LVD Elektriksel güvenlik testi işlemi yapan Femko belgelendirme kuruluşu, “Kaçak Akım Testi, Topraklama, Elektrik Dayanımı, Giriş Gücü ve Akımı, Yüzeysel Kaçağa Karşı Koruma Testi, Çekme Testi, Bilye Basınç Testi, Deşarj Testi, Neme Dayanıklılık, Gerilimli Bölümlere Erişilmeye Karşı Koruma, Isınma Testi, Yüksek Gerilim Testi, Yapısal Test, Gerilim Düşümü Testi, Kızaran Tel testi, İzolasyon Testi, Olağan dışı çalışma testi, Süreklilik Testi, Fonksiyonel Testler, Etiket Dayanıklılığı, Boşalma Süresi Tayini” gibi elektriksel güvenlik test hizmetleri vermektedir.

Gümüşhane‘de Alçak gerilim(LVD CE belgesi veren ve LVD, Elektriksel güvenlik testi yapan Onaylanmış kuruluş Femko Belgelendirme kuruluşumuz tüm elektrikli cihazlar için test ve belgelendirme hizmeti vermektedir.