İzmir Asansör CE Belgesi

İzmir Asansör CE Belgesi

Asansör CE belgesi ile firmalar ürünlerini izmir ve avrupa pazarında kolayca giriş yapmasını ve serbestçe satılmasını sağlar. CE belgesi asansör imalatı ve montajı yapan firmalar için gerekli olan belgedir. Avrupa birliği üye ülkelerinini hazırladığı direktiflere göre ülkemizde de ilgili bakanlık CE belgesi alınabilmesi için Asansör yönetmeliği hazırlamıştır.

İzmirde asansör üretimi ve montajı yapan firmalar ürünlerine CE markasını koyması yasal zorunluluktur. 2014/33/AB asansör yönetmeliği baz alınarak gerekli işlemler yapılır. Asansör yönetmeliği insan ve yük asansörlerin gerekli güvenlik şartlarını karşılayıp karşılayamadığını belirler. Asansör yönetmeliğinin amacı; asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir.

CE belgesi, Bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı tarafından hazırlanan ve AB direktiflerine uygun olan 2014/33/AB yönetmeliği ile Türk Akreditasyon Kurumu Türkak tarafından Türkiye’de akredite olan, Onaylanmış kuruluşlar tarafından verilmektedir. Asansör CE belgesini sadece bakanlığın onayladığı onaylanmış kuruluşlar tarafından alabilirsiniz. Türkiye’de fazla bulunmayan ve en iyi onaylanmış kuruluş firmalarından biri olan Femko İzmir‘de CE belgesi konusunda alanında uzman mühendisleri ile sizlere yardımcı olmaktadır.

Firmamız İzmir‘de CE belgesi için CE kriterlerine göre asansör teknik dosya oluşturulur. Oluşturulan teknik dosyada asansörün tasarımı, çizimi, hesaplamaları, direktiflere uyumluluğu, güvenlik aksamlarının temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşılayıp karşılayamadığını tespit eder.