EK 1 CE Belgesi

EK 1 CE Belgesi

EK 1 – CE Belgesi, Makina emniyet yönetmeliğinde belirtilen EK 1. bölümdür. Bu bölümde üretilecek makinaların tasarımı ve imalatı ile ilgili temel sağlık ve güvenlik şartlarını kapsadığını gösterir. Makina üreticileri makinalara uygulaması yapılacak sağlık ve güvenlik kurallarını belirleyerek risk değerlendirmesi yapar. Risk değerlendirmesi sonrasında risk değerlendirmesi sonucuna göre asansörler tasarlanır ve üretimine başlanır.

Makina Emniyet Yönetmeliği EK 1’de Makinaların kullanımı ile ilgili oluşabilecek risk sınırlarını belirler. Üretilen makinaların yanlış kullanım sınırlarını, insanların sağlığı üzerinde üzerinde oluşabilecek riskleri belirler. Bu yönetmelikteki EK1 bölümünde belirtilen temel sağlık ve güvenlik şartlarına uymak zorunludur.

Makinaların Ek 1’de belirtilen ürünün bakımı, kullanımı, riskleri ve kullanma tertibatı gibi temel sağlık ve güvenlik şartlarına uygunluğu belirtilmiştir. EK 1 bölümüne Makinaların tasarımı ve tasarımı ile ilgili tüm detaylar belirtilmektedir.

Onaylanmış kuruluş olan Femko Belgelendirme kuruluşumuz, CE belgesi hizmeti konusunda 2006/42/AT yönetmeliğine uygun olarak testlerini, incelemelerini ve belgelendirme işlemlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.