Modül B Belgesi

Modül B Belgesi, uygunluk değerlendirme modüllerinden biri olan bu modül asansörün teknik tasarımının incelenmesine atıfta bulunan modüldür. E modülü ile birlikte kullanılan Modül B için mutlaka AT Tip incelemesi yapılmaktadır.

Modül B için AT Tip inceleme işlemi Asansör yönetmeliğinde belirtilen temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını gösterir. Asansör imalatı ve montajı yapan firmalar bu modülü 5 yıl oyunca kullanabilir. Onaylanmış kuruluş tarafından verilen bu modülü vermek için asansörü denetleyerek uygunluğunu kontrol eder ve Modül B işlemi gerçekleştirir.

Onaylanmış kuruluşlar, AT Tip incelemesinde asansörün incelemesinden donra teknik mevzuata uygunluğunu belirlemelidir. Asansörle ilgili numuneyi incelemek, asansörün teknik tasarımının değerlendirme, biri veya daha fazlasını incelemek gibi işlemleri yapmaktadır.

Femko Belgelendirme, 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği kapsamında, alanında uzman mühendis kadrosu ve sektör tecrübesiyle, Asansörler için Modül B Belgesi işlemlerinizin tümü için profesyonel hizmetler sunmaktadır.