Muğla Termal Kamera Ölçüm ve Periyodik Kontrolü

Muğla Termal Kamera Ölçüm ve Periyodik Kontrolü

Termal kameralar ısı farklılıklarını farklı renklerde ortaya çıkartarak hangi bölgenin ne kadar ısındığını ortaya çıkartan cihazlardır. Termal kameralar gece görüş sistemleri haricinde elektrik sektöründe tercih edilen bir sistemdir. Muğlada elektrik tesislerinde arıza, arıza kaynaklarının sebebi, enerji üretimi ve dağıtımında termal kameralar olası kazaları önceden tespit eder. Oluşabilecek kazaları tespit etmek için belirli aralıklarla mutlaka kontroller yapılmalıdır.

Termal kamera ölçümleri Muğla’daki iş yerinizde beklenmedik kazaların önlenmesine yardımcı olur. İş yerinizde kazaları azaltacak termal kamera ölçümleri elektrik tesislerinde, elektrik panolarında, elektrik dağıtım, üretim yapan şirketlerde tercih edilir. Muğla’da sadece elektrik sistemleri değil çelik’in metal yorgunluğunu ölçmede, motor ve makinaların aşırı ısınmalarında en çok ısının nereden geldiğini tespit etmede kullanılır. Muğla ve çevresinde termal kamera ile ölçüm yaptığınızda çok fazla ısınan yerler tespit edilerek rapor hazırlanır.

Termal kameranın en büyük faydalarından biride acil durumlarda aşırı ısınan yerleri tespit etmede kullanılır. Böylelikle aşırı ısınan yerlere gerekli müdahale ona göre yapılır. Gözle görülmeyen farklı ısı kaynaklarını tespit eden Termal kamera ile Muğla daki iş yerinizde bulunan elektrik panosu ve motor gibi kaza oluşturabilecek ısı kaynaklarını tespit edilebilir. Termal kamera ile yapılan ölçümler ilgili yönetmeliklere göre yapılır. Termal kamera ile yapılacak ölçümler aşağıdaki yönetmeliklere göre yapılır ve rapor hazırlanır.

  • İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği
  • Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği
  • Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği
  • Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği

Muğla iş yerinizde, ofisinizde, fabrikanızda vb. gibi iş yerlerinde belirli periyotlarda ve şüphelendiğiniz yerlerin ölçümlerinin termal kamera ile yaptırmak için Femko ile iletişime geçebilirsiniz. Femko‘nun mühendis kadrosu Termal kamera ölçüm ve periyodik kontrolleri konusunda profesyonel hizmet sunar.