Dış Cephe İskele CE Belgesi Belgelendirme Ek4

Dış Cephe İskele CE Belgesi Belgelendirme Ek4

Dış cephe iskelesi binaların cephelerinde çalışma amaçlı kullanılan bir araçtır. Cephe iskelesi sayesinde çalışan personel daha güvenli ve rahat bir şekilde çalışabilir. İnşaat iskelesi ve çelik iskele olarak ta bilinen dış cephe iskelesinin kullanımı oldukça pratik ve kurulumu da oldukça pratiktir.

Bina cephelerinde mantolama, boyama, sıva, dekor taş, dekor döşeme vb işçilikler kolaylıkla yapılır. Dış cephe iskeleleri yüksek katlı binalarda, iş yerlerinde, alış veriş merkezlerinde, enerji santral ünitelerinde, hastanelerde tamirat gibi restore çalışmaları gibi diğer çalışmalarda kullanılabilir. Bina cephesinde istediğinizi yapabileceğiniz iskeleler Avrupa birliği standartlarında üretilirler. Avrupa standartlarında üretilen iskeleler CE belgesine sahip olurlar. Bu belgeye sahip olan iskele üzerinde CE işareti barındırır.

Ürünlerine CE işareti iliştiren firmalar ürünlerinin avrupa pazarlarında ve Türkiye pazarında satabilirler. Dış cephe iskeleleri kanunlarda ve ilgili yönetmelikte belirtilen standartlara uygun olarak üretilir. 2006/42/AT Makine Emniyeti Yönetmeliğine ve ilgili harmonize standartlara bağlı kalınarak üretilen cephe iskeleleri, güven arz ederek kullanılması sonucu insanların can ve mal kaybını önler. EK-4 kapsamında olan cephe iskeleleri mutlaka onaylanmış kuruluşlar tarafından CE belgesi alınmalıdır. Onaylanmış kuruluşlar Dış cephe iskelelerinin üretiminden itibaren her aşamada standartlara uygun olarak üretilmesi için gerekli işlemleri yapar ve firma için CE belgesi alır. Bakanlık tarafından onaylanan onaylanmış kuruluş bünyasindeki mühendisler tarafından verilen dosya sonucunda firmalar CE belgesini alırlar.

Dış Cephe İskelesi üreten firmalar ürünlerine CE belgesi alarak CE işareti iliştirmek istiyorlarsa firmamız Femko ile iletişime geçerek gerekli işlemleri başlatmış olurlar. CE belgesi konusunda tüm işlemleri firmamız üstlenmiştir. Femko sizlere sunacağı profesyonel kadro ve alanında kazandığı tecrübeli ekibi ile sizlere CE belgesi ve belgelendirme konusunda yardımcı olmaya her zaman hazırdır.