Asansör Tamponu CE Belgesi

Asansör tamponu asansör güvenlik aksamlarından en önemlilerinden biridir. asansör halatının kopması ve asansörün boşluğa düşmesi sonucunda tehlikeli durumu en aza indirmek için frenleme işlevi görür. Asansör tamponu sayesinde asansör direk olarak yere çarpmadan tampon üzerine düşerek düşmeyi engeller veya düşme şiddetini azaltır.

Asansör tamponları farklı tiplerde asansörün büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Asansör tamponu imalatçıları bu asansör parçasını Asansör yönetmeliğine ve EN TS 81-20 ve 81-50 stanadartlarına göre imalatını yapmalıdır. Bu yönetmelik ve standartlara göre yapılan asansör tamponu için CE belgesi düzenlenir.

CE belgesini alabilmek için imalatçı firma ilgili yönetmelikte belirtildiği gibi Onaylanmış kuruluşa başvurmalıdır. Onaylanmış kuruluşlar ilgili yönetmelik ve standartlar çerçevesinde asansör tamponu için CE belgesi düzenler. Asansör tamponu temel sağlık ve güvenlik şartlarını yerine getiriyorsa CE belgesi alabilir.

Femko Belgelendirme, Asansör Tamponu için güvenlik testleri ve incelemeleri yaparak uygunluğunu denetler ve CE belgesi düzenler. Femko mühendisleri ile gerçekleştirdiği testler ve incelemeler için imalatçı firmalara profesyonel hizmet sunar.