İtfaiye Aracı CE Belgesi EK 4

İtfaiye Aracı CE Belgesi EK 4

İtfaiye aracı bilindiği üzere her türlü yangınlarda devreye giren ve yangınları söndüren araçtır. Yangın söndürme görevini başarı ile yapan itfaiye aracı haznesinde barındırdığı su ile vb. yangın söndürme sıvılarını yangının olduğu bölgeye püsküterek söndürme işlemini yapar. İtfaiye araçları insanların can ve mal güvenliğini koruma amçlı üretilmiş araçlardır. Ev, orman, araç vb gibi yerlerde yangın söndürme işlerini yapar.

İtfaiye araçları üreten firmalar mutlaka araçları Avrupa birliğinin hazırlamış olduğu direktiflere ve ilgili yönetmeliklere göre üretimleri yapmalıdırlar. Mevzuata göre göre yapılan itfaiye araçlarına CE belgesi verilir. CE belgesi ile itfaiye araçları Avrupa pazarında serbest dolaşım hakkına sahip olurlar.

CE belgesi almak isteyen itfaiye araç üreticileri mutlaka akredite olmuş kuruluşlara başvurmalıdırlar. Onaylanmış kuruluşlar itfaiye araçlarını ilgili yönetmeliklere göre kontrollerini gerçekleştirerek CE belgesini verir. Tam bu noktada devreye giren Femko belgelendirme kuruluşu uzman mühendis ekibi ile gerçekleştirdiği denetlemeler sonucunda itfaiye araçları için CE belgesi verir.

Türkak tarafından onaylanmış bir kuruluş olan firmamız Avrupa birliği yeni yaklaşım direktifleri çerçevesinde firmalara CE belgesini vererek itfaiye araçlarına CE işaretini iliştirir. EK 4 kapsamında olan İtfaiye araçlarınıza hemen CE işareti iliştirmek istiyorsanız Femko belgelendirme kuruluşu ile iletişime geçebilirsiniz.