Testere CE Belgesi

Testere CE Belgesi

Testere ucu tırtıklı olan kesici bir kesme aletidir. Genellikle ağaç kesiminde kullanılan testere elle ve makineler ile kullanılan aletlerdir. Elle kullanılan testere ufak tefek için kullanılan testeredir. Bir makinenin ucuna yerleştirilen testereler ise büyük işlerde kullanılan testeredir. Büyük ağaç kesiminde, ağaç işlemesinde, şekil vermede kullanılan bu testereler ile büyük işleri kısa sürede yapabilirsiniz.

Makineli yardımı ile çalışan testereler Şerit testere, el hızarlı testere, dekupaj testere, gönye testere ve tezgah testeresi gibi testere çeşitleri bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre daha bir çok testere türü bulunan testereler makine ile çalıştıkları için dikkat edilmesi ve hassas şekilde çalışılması gereken ürünlerdir. Makine ile çalışan testere imalatı yapan firmalar ürünlerinin temel sağlık ve güvenlik şartlarına göre imal etmelidir. Belli standartlara göre üreten firmalar ürünlerini Avrupada ve ülkemizde kolaylıkla satabilir.

Ürünlerini Avrupada satmak isteyen firmalar mutlaka CE belgesine sahip olmalıdır. CE belgesine sahip firmalar ürünlerine CE işaretini iliştirerek avrupa pazarında satabilir. Yasal bir zorunluluk olan CE belgesi Onaylanmış kuruluşlar tarafından verilen bir kalite yada uygunluk belgesidir. AB direktiflerine uygun olduğunu gösteren CE belgesi ürünlerinizin kalitesini de arttırmış olur.

Onaylanmış kuruluş tarafından verilen Testere CE belgesi için imalatçı firmalar ilk önce Onaylanmış kuruluşa başvurmalıdır. Onaylanmış kuruluşlar Testereler için Makine Emniyet Yönetmeliği kapsamında güvenlik testleri, teknik dosya incelemesi ve CE belgesi hizmeti sunmaktadır.

Femko Belgelendirme, 2006/42/AT Makina Emniyet Yönetmeliği kapsamında, alanında uzman mühendis kadrosu ve sektör tecrübesiyle, Testere için Güvenlik Testleri, Teknik Dosya Denetimleri ve CE Belgelendirme işlemlerinizin tümü için profesyonel hizmetler sunmaktadır.