Asansör Fren Bloğu CE Belgesi

Asansör insan ve yükleri taşıyan bir taşıma aracıdır. Yüksek katlara kolayca inip çıkabilen asansörlerin fren sistemleri de mutlaka en iyisi ve standartlara uygun olmalıdır. Günümüzde insan asansörleri sıkça kullandıkları için ve asansörler tehlikeli bir alanda taşıma yaptıkları için mutlaka asansör fren bloğu sağlam olmalıdır.

Asansör fren bloğu asansörün hızını aştığında yani beklenmedik bir hız artışında devreye giren sistemdir. Devreye giren bu sistem hız artışında asansörü durdurur. Asansörü güvenli bir şekilde durduran fren bloğu sistemi AB standartlarına ilgili yönetmelikteki standartlara uygun olarak üretilmelidir. İmalatçı firmalar Asansör yönetmeliğine göre fren bloğu sisteminin üretimini yapmalıdır.

İlgili yönetmeliğe göre fren bloğu imalatı yapan imalatçı firmalar ürünleri için CE belgesi almalıdır. Onaylanmış kuruşlara başvurarak Fren bloğu için CE belgesi hizmeti almalıdır. Onaylanmış kuruluş ilgili yönetmelik kapsamında imalatçı firmanın Fren Bloğu’nun temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını ve tüm standartlara uyduğunu belirlemesi sonrasında CE belgesi düzenleyerek imalatçı firmaya sunar. İmalatçı firma CE belgesi ile ürününe CE işareti iliştirerek ürünlerini Avrupada ve ülkemizde satışa sunabilir. Onaylanmış kuruluş Asansör yönetmeliği ve TS EN 81-20 ve 81-50 standartlarına uygun olarak üretilen fren bloğu sistemleri için CE belgesi sunmaktadır.

Femko Belgelendirme Fren Bloğu sistemleri için İmalatçı firmalara CE belgesi hizmeti vermektedir. Mühendislerimiz Fren bloğu için Güvenlik testleri ve incelemeleri için imalatçı firmalara profesyonel hizmet sunmaktadır.