Asansör Kumanda Kartı CE Belgesi

Asansör Kumanda Kartı, asansörün her hareketli parçasını kontrol edebilen karta kumanda kartı denir. Durma kalkma, motoru hareket ettirme, kapı açmak gibi tüm her şeyi hareketini sağlayan sisteme asansör kumanda kartı denir.

Asansör kumanda kartları, asansörlerde kullanabilmek için gerekli güvenlik testlerinden geçmiş olmaları gerekmektedirler. Bu güvenlik testleri incelemeler Onaylanmış kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Onaylanmış kuruluşlar asansör yönetmeliği kapsamında Asansör kumanda kartları için CE belgesi hizmeti verir.

CE belgesine sahip kumanda kartları avrupa da satışa sunulabildiği gibi güvenli olduklarının da bir belgesidir. Garanti belgesi olmayan CE belgesi ile Kumanda kartları asansörlerde kullanılabilir. Asansörün en önemli parçasını oluşturan kumanda kartları Asansör yönetmeliğinde belirtilen asansör ve güvenlik aksamlarının temel sağlık ve güvenlik aksamlarını karşılaması gerektiğini belirler. Asansör yönetmeliğine uygun hareket eden onaylanmış kuruluşlar Kumanda kartı imalatı yapan firmalar için CE belgesi düzenler.

CE belgesi alan imalatçı firmalar ürünlerini avrupada ve ülkemizde satışa sunabilir. Femko Belgelendirme Asansör yönetmeliği kapsamında Asansör Kumanda Kartları için standartlara uygun CE belgesi hizmeti vermektedir.