Asansör Modül H1 Belgesi

Asansör uygunluk değerlendirme modülü H1 belgesi asansör yönetmeliği kapsamında kullanılan bir modüldür. Asansör firmaları tarafından en çok tercih edilen modüldür. Tam kalite güvencesi olan Modül H1 asansör tasarımında konusunda istenilen sınıfa göre tam kalite güvencesi sağlayan modüldür.

Asansör yönetmeliği kapsamında harmonize standartlar olan EN 81-20 ve 81-50 standartlarına göre monte edilen asansörün tam kalite güvencesi anlamına gelmektedir. Asansörleri için modül H1 belgesi alan firmalar ürünlerinin tam kalite güvencesi işleminin tescillendiğini belirtir. Tam kalite güvencesi asansör güvenlik aksamlarının asansör yönetmelik gereği temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığı doğru şekilde yerleştirildiğini beyan etmesi işlemidir.

Asansör kimlik numarası ile kullanılan Modül H1 almak için onaylanmış kuruluşa başvurulmalıdır. Onaylanmış kuruluşlar modül H1 belgesi için gerekli incelemeleri yaparak asansörün Asansör yönetmeliği kapsamında uygunluğunu değerlendirerek Modül H1 belgesi işlemini verir.

Femko Belgelendirme, Asansör 2014/33/AB Asansör yönetmeliği kapsamında Tam Kalite Güvencesi olan Modül H1 Belgesi için birim doğrulama modülünü almak için bünyesinde barındırdığı mühendisler ile profesyonel hizmet sunmaktadır.