Asansör Modül B+E Belgesi

Asansör Modül B+E, Asansör yönetmeliği kapsamında CE için alınan bir uygunluk modülüdür. Asansör B modülü asansörün tasarım aşaması ile ilgilidir. Sadece Asansör B modülü için AT Tip incelemesi uygulanmaktadır. Modül E ise son kontrol işlemlerini ve tipe uygunluğu sağlayan modüldür.

Asansör B modülü bir ürünün imalatından bitimine kadar yapılan tüm tasarım aşamasını içerir. B modülü beş yılda bir yenilenen modüldür. AT Tip incelemesi uygulanan B modülü E modülü ile birlikte kullanılan modüldür. Her ikiside ayrı ayrı kullanılamaz. E modülü ise asansörün kalite güvencesini sağlayan modüldür. Her yıl yenilenen E modülü asansör yönetmeliği kapsamında uygulanan bir modüldür.

Özellikle CE belgesi ile en çok alınan B+E modülü alan firmalar ISO belgesi almak zorunda değildir. Ancak B+E modülü asansör firmalarının alması gereken bir modüldür.

Femko Belgelendirme, Asansör B+E Modülleri 2014/33/AB Asansör yönetmeliği kapsamında alanındaki mühendis ekibi ve sektör tecrübesi ile Asansör proje çizimleri, modül değerlendirmeleri ve teknik dosya hazırlığı gibi hizmetler sunmaktadır.