Asansör Modül G

Uygunluk değerlendirme modülü olan Modül G, asansör ruhsatı almak için gerekli olan bir modüldür. Asansör firması asansörün montajını bitirdikten sonra Onaylanmış kuruluşa başvurarak Modül G belgesini alabilir. Her asansör firmasının alabileceği Modül G almak ayrıca firmalar için maliyeti düşürür.

Sadece bir asansör için alınabilen Modül G belgesi alan firmalar asansör ruhsatını alarak asansörlerinin resmi olarak satılması ve çalışmasını sağlar. Asansör yönetmeliği kapsamında hazırlanan modül G ile CE işareti asansöre iliştirilir. Teknik dosya ile alınan modül G için istenen belgeler; asansör kullanma talimatı, asansör tasarımı ve çizimi, asansör güvenlik aksamları ile ilgili AT tip inceleme belgesinin kopyası, deneyler ve hesaplama sonuçları gereklidir.

Onaylanmış kuruluşa başvuran asansör firmasının asansörün uygunluğu sağlıyorsa modül G belgesini hemen alabilir. Onaylanmış kuruluşlar gerekli incelemeleri ilgili yönetmeliğe göre yaparak Modül G belgesini hazırlamaktadır. Bu yönetmelik asansör ruhsatı için alınacak Modül G için standartlara uygunluğu sağlar.

Femko Belgelendirme, 2014/33/AB Asansör yönetmeliği kapsamında alanındaki mühendis ekibi ve sektör tecrübesi ile Asansör Modül G hizmeti vermektedir.