Asansör Onaylanmış Kuruluş

Asansör Onaylanmış Kuruluş

Asansör, insanları ve yükleri taşımak için dikey ve yatay olarak kullanılan bir taşıma aracıdır. Elektrik ve hidrolik sistemle çalışan asansörler günlük hayatımızın olmazsa olmazıdır. Riskli taşıma grubuna giren asansörler imalattan montaja kadar bir çok güvenlik testi aşamasından geçmektedir.

Asansörler, AB birliği direktifleri kapsamında hazırlanan Asansör yönetmeliği ve Asansör işletme bakım ve periyodik kontrol yönetmeliğine göre imalatı, montajı, bakımları ve periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Asansör imalatçısı, montajcısı ve bakımını yapan firmalar bu yönetmeliklere göre uygun hareket etmelidir. Teknik mevzuata uygun hareket eden asansör firmaları Asansörlerine CE belgesi, asansör modülü ve periyodik kontrol yaptırmak istiyorlarsa mutlaka Onaylanmış kuruluşlara başvurmalıdır.

Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş ve Ulusal mevzuata uygun hareket eden eden Onaylanmış kuruluşlar Asansör yönetmeliğine göre hizmet vermektedir. Onaylanmış kuruluşlar asansör firmaları için teknik dosya incelemesi, güvenlik testleri, ce belgesi, periyodik kontrol, asansör modülleri gibi hizmetler vermektedir.

Onaylanmış kuruluşumuz Femko Belgelendirme, Asansör firmaları için mühendis kadrosu ile profesyonel hizmetler sunmaktadır. Asansör imalatçısı için CE belgesi, Asansör güvenlik testleri, Teknik dosya incelemeleri ve Asansörler içinde Periyodik kontrol hizmetleri sunmaktadır.