EN 81+A3 CE Belgesi

EN 81+A3 standardı asansörlerin imalatından montajına kadar geçen işlemleri kapsamaktadır. Bu yeni standartlara geniş kapsamlı güvenlik kuralları ve standartları belirlenmiştir. Asansör güvenliği açısından önemli bir standart olan EN 81+A3 mutlaka uyulması gereken standarttır.

Bu standart asansör dairesinde kullanılan motor ve diğer güvenlik aksamlarının güvenlikleri ile ilgilidir. Yeni standartta en önemli özellik güvenlik, kalite ve enerji tasarrufunu sağlamaktır. Asansörler bu standartla daha konforlu ve daha hızlı yukarı ve aşağı çıkıp inebilecek.

Güvenlik olarak daha güvenlikli hale gelen bu standarda Onaylanmış kuruluşlar olma üzere asansör imalatçısı ve montajcı firmalar uymak durumundadırlar. İnsanların canlarını ve yüklerin güvenliğini almak amacı ile oluşturulan bu standart avrupa standartlarındadır.

Femko Belgelendirme, Onaylanmış kuruluşumuz EN 81+A3 standartları kapsamında CE Belgesi hizmeti vermektedir. Bu yeni A3 standardı kapsamında mühendislerimiz profesyonel hizmet sunmaktadır.