Mobilya Ürünleri EAC Belgesi

Mobilya Ürünleri EAC Belgesi

Mobilya Ürünleri EAC Belgesi

Mobilya insan oğlunun tarih boyunca her türlü amaçlarla kullandığı taşınabilir ya da sabit eşyalardır. Mobilya genellikle tahta, demir metal, kumaş, boya ve çeşitli madde ve ürünler kullanılarak ortaya çıkartılmaktadır. Koltuk takımı, yemek masası, mutfak dolabı, yatak odası, çalışma masası gibi evde, ofiste, arabada, plazada, villanızda aklınıza gelen her yerde kullanılmaktadırlar. Mobilya ürünleri dünya çağında ilgi göre eşyalardır. Özellikle ülkemizde imalatı yapılan mobilya ürünleri yurtdışına gönderilmektedir.

Yurtdışına gönderilen mobilya ürünleri gideceği ülkeye, bölgeye ve birliğe göre gümrüklerde belirli standartlar aranmaktadır. Bu bölgelerden biride EAC sistemi kapsamında bulunan Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Ermenistan ve Belarus ülkeleridir. EAC sistemi kapsamında bulunan ülkelerin mobilya ürünlerine standart getirmek için TR CU 0252012 teknik düzenlemesini geliştirerek ortaya çıkartmıştır.

TR CU 0252012 Teknik Düzenlemesi

TR CU 0252012 teknik düzenlemesinin amacı EAC gümrük bölgesine yapılacak mobilya ürünlerinin ihracatı için kalite ve standartları belirlemektir. EAC bölgesine mobilya ürünlerini satmak amacıyla göndermek isteyen firmalar TR CU 0252012 teknik düzenlemesine uygun olarak üretmelidir. Bu teknik düzenlemeye uygun olarak üretilen mobilya ürünleri EAC belgelendirmesine ve TR CU 0252012 teknik düzenlemesine uygun olduğu kanıtlanmalıdır.

Firmalar mobilya ürünlerinin uygunluğu için Onaylanmış kuruluşlara başvurarak belgelendirme almalıdır. Gerekli belgeler ve numuneler ile yapılan başvurular neticesinde onaylanmış kuruluş her mobilya ürünü için uygunluğu denetler. Uygunluğu TR CU 0252012 teknik düzenlemesine göre uygun olan ürünler için Onaylanmış kuruluş mobilya ürünleri için sertifika hazırlar.

Onaylanmış kuruluş mobilya ürünleri için firmalara 5 yıl süreye kadar belgelendirme hazırlar.

Femko belgelendirme, TR CU 0252012 teknik düzenlemesi ve EAC sistemi kapsamında Mobilya ürünleri için müşterilerine belgelendirme hizmeti ile profesyonel hizmetler sunmaktadır.