EAC Mektubu

EAC Mektubu

EAC sistemi içerisinde bir ürünün belgelendirmeye tabi olmadığını gösteren belgeye EAC mektubu denir. Bu belgeyi aldığınızda ürünlerinizin zorunlu belgelendirmeye ihtiyaç duymadığını göstermektedir.

Akredite muayene kuruluşu zorunlu olmayan ürünler için firmalara gümrüklerde kullanılmak üzere EAC mektubu hazırlamaktadır. Onaylanmış kuruluş tarafından hazırlanan EAC mektubu EAC sistemi içerisinde ürünlerin zorunlu belgelendirme kategorisine girmediğini onayladığı anlamına getirmektedir.

Akredite muayene kuruluşunun hazırladığı EAC mektubu ile firmanızın Rusya ve EAC sisteminde bulunan ülkelerin gümrüklerinde ürünleriniz için bu yönde işlem yapılmaktadır. EAC mektubu ile ürününüz için belgelendirmeye sahip olmadan EAC pazarındaki ülkelere ürünlerinizi piyasaya arz edebilirsiniz.

EAC mektubu için firmalar ve yetkili olan şahsılar tarafından onaylanmış kuruluşlara başvurularak alınır. Belgelendirme zorunluluğu olmayan tüm ürünler için EAC mektubu başvurusu yapılabilir.

EAC mektubu 1 süre ile alınabilen bir belgedir. EAC mektubu genel olarak Yangın sistemlerinin güvenliği alanında alınan bir belge türüdür.

Femko Belgelendirme, EAC mektubu kapsamında ilgili standartlar çerçevesinde uzman mühendis kadrosu müşterilerine profesyonel hizmetler sunmaktadır.