Tekerlekli Araçlar ve Araba Yedek Parçaları EAC Belgesi

Tekerlekli Araçlar ve Araba Yedek Parçaları EAC Belgesi

Tekerlekli Araçlar ve Araba Yedek Parçaları

Tekerlekli araçlar son yüz yıl içinde önemli derecede gelişime gösterdi. Özellikle Son 20 yılda daha da ilerleyerek elektrikli ve hybrid sisteme geçtiler. Doğa dostu araçların üretilmesi ile günümüzde canlılar ve doğa önemli derecede korunmaktadır. Tekerlekli araçlar insanların güvenle kullanabilmesi için belli kalite ve standartlarda olmalıdır.

Tekerlekli araçlar, araba ve yedek parçaları için standartlar her ülke ve bölgeye göre farklılıklar göstermektedir. Bu bölgelerden biri de EAC bölgesidir. Bu bölge de Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Ermenistan, Belarus ülkeleri bulunmaktadır. EAC sistemi kapsamında bulunan ülkelere tekerlekli araç, araba ve yedek parçalarının bu ülkelerde serbest dolaşımını sağlamak için TR CU 0182011 teknik düzenlemesine uygun olarak imalatı yapılmalıdır.

TR CU 0182011 Teknik Düzenlemesi

Tekerlekli araçlarınızı ve araba yedek parçalarınızı Avrasya ekonomik bölgesine ihraç edebilmek için mutlaka TR CU 0182011 teknik düzenlemesine göre imal ederek EAC belgesi ve EAC deklerasyonuna sahip olursunuz.

EAC belgesi Tekerlekli araçlarınızı ve araba yedek parçalarınızın EAC gümrük birliğine uygun olduğunu gösterir. Uygunluk sertifikası alınan ürünlere EAC işareti iliştirilir.

Onaylanmış kuruluş firmalardan numune alarak gerekli testleri laboratuvarda yaparak araçlar ve yedek parça ürünler için uygunluk belgesi düzenler.

TR CU 0182011 teknik düzenlemesi kapsamında araçlar ve yedek parça ürünler için onaylanmış kuruluş 5 yıl süreye kadar uygunluk sertifikası düzenler.

Femko belgelendirme, TR CU 0182011 teknik düzenlemesi ve EAC sistemi kapsamında Tekerlekli Araçlar ve araba yedek parçaları için hazırlanan belgelendirme işlemi için firmalara profesyonel hizmetler sunmaktadır.