Asılı Erişim Donanımı CE Belgesi

Asılı Erişim Donanımı CE Belgesi

Asılı Erişim Donanımı, Plaza gibi çok yüksek katlı yapıların tepesine sabitlenen bir kaldırma aracıdır. Asılı erişim donanımı bu tür yapılarda cephede oluşan hasarları düzeltme, cephe temizliğini yapma gibi çeşitli işler için kullanılmaktadır.

Asılı erişim donanımları riskli bir çalışma makinası olduğu için mutlaka imalatı Makina Emniyet yönetmeliğine ve TS EN 1495+A2 standardına uygun olarak yapılmalıdır. Asılı Erişim Donanımlarının temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşılayan standart ve makina emniyet yönetmeliği 2006/42/EC Avrupa birliği direktiflerine uygun olarak hazırlanmıştır. Bu makina direktifine uymak yasal bir zorunluluktur. Asılı erişim donanımlarını Avrupaya ihraç edebilmeleri için bu standartlara ve yönetmeliğe uymak zorunludur.

Bu Direktife ve Yönetmeliğe uyan asılı erişim donanımı imalatçıları Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş onaylanmış kuruluşlar tarafından CE belgesi almaktadır. Onaylanmış kuruluşa başvurup CE belgesi alan imalatçı firmalar ürünlerine CE işareti iliştirir. CE işareti olan bir ürün belli bir kalite ve standartda olduğu anlaşılır. CE işareti ile Avrupa da kolayca satışa sunulan Asılı erişim donanımları için CE Belgelendirme kuruluşu Femko hizmetinizdedir.

Femko Belgelendirme, 2006/42/EC direktifi baz alınarak hazırlanan 2006/42/AT Makina Emniyet Yönetmeliği ve TS EN 1495+A2 standardı kapsamında, alanında uzman mühendis kadrosu ve sektör tecrübesiyle, Asılı Erişim Donanımı için Makina Güvenlik Testleri, Teknik Dosya Denetimleri ve CE Belgelendirme işlemlerinizin tümü için profesyonel hizmetler sunmaktadır.