Platform CE Belgesi EK4

Platform CE Belgesi EK4

Platformlar, genel olarak ağır işleri kolaylıkla yapmak için kullanılan kaldırma aracıdır. Piyasada birçok kaldırma platformu vardır. Araç kaldırma, yük kaldırma, kolonlu tip platform, engelli platform ve personel platformları gibi farklı sektörlerde kullanım amaçlarına göre üretilmişlerdir. Üretimi yapılan bu platformlar belli kalite ve standartlarda firmalar tarafından üretilmektedirler. Makina sınıfına giren bu platformlar 2006/42/EC makina direktifine uygun olarak üretilmektedirler.

Platformlar 2006/42/EC makina direktifi baz alınarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanmış “Makine Emniyet Yönetmeliği” ne tabiidir. Bu yönetmeliğe göre Platformlar için CE belgesi düzenlenmektedir. Platform CE belgesi EK 4 kapsamındadır. Platformlar için CE belgesi almak isteyen firmalar mutlaka Onaylanmış kuruluşlara başvurmalıdırlar.

Onaylanmış kuruluşlar Platform için CE belgesi hazırlamaktadır. Onaylanmış kuruluşlar kaldırma platformları için CE belgelendirme hizmeti verirken makine emniyet yönetmeliğine uymaktadır. Ülkemiz ve Avrupada satışa çıkması ve belli bir kalite standartlarında olması için hazırlanan CE belgesi almak ve platform’a CE işareti iliştirmek yasal bir zorunluluktur. CE işareti olan ürünler Avrupada serbest dolaşım hakkına sahip olurlar.

Femko Belgelendirme, onaylanmış kuruluşumuz 2006/42/EC direktifi baz alınarak hazırlanan 2006/42/AT Makina Emniyet Yönetmeliği kapsamında, alanında uzman mühendis kadrosu ve sektör tecrübesi ile Platform CE belgesi için, Makina Güvenlik Testleri, Teknik Dosya Denetimleri ve CE Belgelendirme işlemlerinizin tümü için profesyonel hizmetler sunmaktadır.