Bina ve Tesisler İçin Termal Kamera Ölçümleri

Bina ve Tesisler İçin Termal Kamera Ölçümleri

Askeri alanlarda kullanılan termal kamera teknolojisi artık endüstriyel ve ticari alanlarda kullanılmaya başlandı. Ticari alanlarda kullanılan Termal kameralar sıcaklıkları ölçerek ekrana yansıtılır. Termal kameralar değişen ısı’yı tespit edebilmektedir.

Binalarda ve tesislerde kullanılan termal kameralar, metal yorgunluğunu ölçmek, elektrik tesisatı ve panosu ölçmek, basınçlı kapların ölçümünde, motorların ısı’sının ölçümünde ve bunun gibi aşırı ısı kaybı ve aşırı ısı yüksekliklerini tespit eder. Termal kamera ölçümleri Türkak tarafından akredite olmuş onaylanmış kuruluşlar tarafından yapılmaktadır.

Onaylanmış kuruluşlar Termal kamera ölçüm ve periyodik kontrollerini “İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği,  Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliklerine” göre yapılmaktadır.

Femko, uzman ekip ve ekipmanları ile gerçekleştirdiği Termal kamera ölçümü ve kontrolü, ile sıcaklıkları ve tehlikeli durumları raporlar. Bina ve tesisler için verdiğimiz hizmetimiz tüm sektörlerde kullanılan cihazları, makinaları ve tesisatları termal kamera ile sıcaklıkları ölçerek kontrollerini gerçekleştirir.