Asansör Direktifi Modül B Belgesi

Asansör direktifi modül B belgesi, Asansör teknik tasarımının incelenmesine atıfta bulunan modüldür. Asansör modül B modülü ve E modülü birlikte verilmektedir. Sadece Modül B’de AT Tip incelemesi yapılmaktadır. Beş yıl boyunca geçerli olan bu modülü Onaylanmış kuruluşlara başvurarak alabilirsiniz.

AB Tip İncelemesi asansörün tasarımının temel sağlık ve güvelik şartlarını karşıladığını göstermektedir. Asansör uygunluk CE işleminin bir bölümünü oluşturan Modül B asansör imalatı ve montajı yapan firmalar için gerekli olan belgedir.

Onaylanmış kuruluşlar Asansör B modülü alımı aşamasında bir dizi işlem gerçekleştirmektedir. AT Tip incelemesi ile ilgili açıklamanın bulundurulması, Muayene ve test sonuçları, Tasarım ile ilgili hesaplamalar, Asansörle alakalı çalıştığının tespiti, tanımı ve açıklaması, Test raporları, Teknik düzenlemedeki teknik standartlara uymayan düzenlemeler için anlaşılabilir açıklama, asansörün tasarımı, devre şeması, asansör parçaları ve üretim çizimleri gibi işlemler yapılmaktadır.

Onaylanmış kuruluş Modül B için, teknik dosya incelemesi, numunelerin teknik dosya ya göre üretildiğini belirler, Asansör modül b için yapılacak testleri başvuru sahibi ile gerçekleştirir. Asansörün standartlara uygunluğunu tespit eder. Muayene ve testleri yaparak modül B işlemi için işlemlerini tamamlar.

Femko Belgelendirme, 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği kapsamında, alanında uzman mühendis kadrosu ve sektör tecrübesiyle, Asansörler için Asansör Direktifi Modül B Belgesi işlemleriniz tümü için profesyonel hizmetler sunmaktadır.