Asansör Modül B

Asansör modül B, Asansör tasarımını ilgilendiren bir modüldür. CE işareti için uygunluk değerlendirme modülü Modül B ile imalatçı firmanın bir işi yoktur. Asansör B modülüne AT Tip incelemesi yapılmaktadır. Onaylanmış kuruluşlar tarafından yapılan bu inceleme E modülü alındıktan sonra kullanılabilir.

B modülü 5 yıl boyunca geçerliliği bulunan bir modüldür. Onaylanmış kuruluşlar Asansörün ilgili direktif ve yönetmeliklerine uygun olup olmadığını denetler ve bu denetleme sonucunda rapor hazırlar. Onay verilen rapor doğrultusunda Onaylanmış kuruluş Modül B belgesi hazırlar.

Modül B ile AT Tip incelemesi yapan Onaylanmış kuruluş bu aşamada modül B hazırlarken Genel olarak AT Tip açıklaması hazırlar. Daha sonra asansörün tasarımı, parçaları ve hazırlanan devre şemaları hazırlanır. Asansörle alakalı açıklama ve ayrıntılar, muayene sonuçları, test raporları ve asansör tasarımı ile ilgili hesaplamalar hazırlanır.

Femko Belgelendirme, 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği kapsamında, alanında uzman mühendis kadrosu ve sektör tecrübesiyle, Modül B için AT Tip incelemesi hazırlayarak sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.