Asansör Son Muayene Modül F

Asansör Modül F, Asansörler için son kontrol anlamına gelen modüldür. Asansörün en son montajından sonra kontrollerinin yapılması işlemi için hazırlanan modüldür. Asansör modül B için hazırlanan AB tip incelemesi ile hazırlanır. Asansörün temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını ve asansörün son kontrollerinin uygunluğunu sağlayan modül işlemidir.

Asansör montajı yapan firma asansör montajını bitirdikten sonra Onaylanmış kuruluş asansörün son kontrollerini yaparak modül F belgesini hazırlar. Asansör Son muayene işlemi olan Modül F Asansör yönetmeliği kapsamında hazırlanan uygunluk değerlendirme prosedürüdür. İmalat kalite güvencesine dayalı tip uygunluk belgesini kapsayan Modül F son muayene işlemi ile asansörlerin son işlemidir.

Onaylanmış kuruluş Modül F için son muayenesini yaparak asansöre kimlik numarasını iliştirmiş olur. AT Tip onaylı onaylanmış kuruluşlar Asansör firmaları için Modül F son muayene işlemlerini yaparak Modül F belgesi vermektedir.

Femko Belgelendirme, Asansör yönetmeliği kapsamında Asansör firmaları ve yetkili servisleri için Son muayene işlemi olan Modül F belgesi düzenlemektedir. Mühendis ekibimiz Asansör firmaları için Modül F belgesi için profesyonel hizmet sunmaktadır.