Kars LVD Testi ve LVD Test Laboratuvarı

Kars LVD Testi ve LVD Test Laboratuvarı

Kars LVD testi, LVD Test Laboratuvarı Elektrikli aklınıza gelebilecek tüm cihazların güvenliği için yapılan bir testtir. Her elektrikli cihazın üretici firmalar tarafından mutlaka LVD testi yaptırmalıdır. Elektrikli cihazlar LVD testi yapılabilmesi için Avrupa birliği üye ülkeleri tarafından hazırlanmış olan (Low Voltage Directive) Düşük Voltaj Direktifi’ne uygun olarak testleri yapılmalıdır. LVD testini ilgili direktiflere uygun yaptırmak ve gerekli şartları yerine getirmek yasal bir zorunluluktur.

LVD Test Laboratuvarı

2014/35/AB Alçak yönetmeliğine göre üretilen Elektrikli tüm cihazlara mutlaka Elektriksel güvenlik testi mutlaka yapılmalıdır. LVD testi yapılmayan ürünler piyasaya giremediği gibi bakanlık tarafından üretici firmaya büyük cezalar verilmektedir. Kars’da Alçak gerilim LVD, CE belgesi veren ve LVD testi yapan Onaylanmış kuruluşlar test ve belgelendirme hizmetlerinde mutlaka Alçak Gerilim Yönetmeliği 2014/35/AB (ex. 2006/95/AT) kapsamında yapmaktadır. Alçak gerilim LVD, CE belgesi veren ve Elektriksel güvenlik testleri yapan Onaylanmış kuruluş Femko, 2014/35/EU LVD direktifi kapsamında testler yaparak durumu raporlar ve elektriksel cihaza CE işareti iliştirir.

grey

Kars LVD kaçak akım testi, toprak sürekliliği testi, yüksek gerilim testi, izolasyon direnci testi, yalıtım direnci testi ile firmamız hasar ve kazaları en aza indirmek için çalışmaktadır. Yapılan bu testler firmaların güvenliğini sağladığı gibi kalitesini de arttırmaktadır. Kars kaçak akım testi yapan Femko kuruluşumuz 2014/35/AB (ex. 2006/95/AT) asansör yönetmeliğine uygun hareket ederek aşağıda belirttiğimiz testleri uygular.

Kars içerisinde LVD testi ve Belgelendirme işlemleri yapan Femko, 2014/35/AB (ex.2006/95/AT) Alçak gerilim yönetmeliğine ve aşağıdaki standartlara göre testlerini elektriksel cihazların kullanım alanlarına göre gerçekleştirmektedir.

 • TS 2000 EN 60335-1    : Ev ve konutlar için.
 • TS 60598-1                     : Aydınlatma cihazları için.
 • TS EN 60950-1              : Bilgi teknolojili cihazların güvenliği için.
 • TS 2418 EN 61010-1     : Laboratuar’larda kullanılan ölçme ve kontrol cihazları için.
 • TS 10316 EN 60204-1  : Makinalar ve diğer techizatları için.
 • TS 3205 EN 60034-1    : Döner elektrik cihazları için.
 • TS 4535 EN 60601-1     : Hastanelerde kullanılan medikal elektrikli cihazlar için.
 • TS 21 27 EN 60065       : TV, radyo kısacası ses ve görüntülü elektrikli cihazlar için.
 • TS EN 62031                  : Yine elektrikli Led aydınlatma sistemleri için.
 • TS IEC 62560                 : 50 Volt’dan büyük genel olarak aydınlatma ve Led sistemleri için.
 • TS EN 62040-1              : 7/24 çalışan kesintisiz güç sistemleri için.

LVD Test Raporu

Elektriksel güvenlik testleri yapan belgelendirme kuruluşumuz bu standartlar sayesinde Elektriksel cihazlar alanlarına göre belirli testler geçmektedir. Kars’da bu standartlara ve alçak gerilim yönetmeliğine ve alçak gerilim direktiflerine göre LVD Elektriksel güvenlik testi işlemi yapan Femko belgelendirme kuruluşu, “Kaçak Akım Testi, Topraklama, Elektrik Dayanımı, Giriş Gücü ve Akımı, Yüzeysel Kaçağa Karşı Koruma Testi, Çekme Testi, Bilye Basınç Testi, Deşarj Testi, Neme Dayanıklılık, Gerilimli Bölümlere Erişilmeye Karşı Koruma, Isınma Testi, Yüksek Gerilim Testi, Yapısal Test, Gerilim Düşümü Testi, Kızaran Tel testi, İzolasyon Testi, Olağan dışı çalışma testi, Süreklilik Testi, Fonksiyonel Testler, Etiket Dayanıklılığı, Boşalma Süresi Tayini” gibi elektriksel güvenlik test hizmetleri vermektedir.

Kars‘da Alçak gerilim(LVD CE belgesi veren ve LVD, Elektriksel güvenlik testi yapan Onaylanmış kuruluş Femko Belgelendirme kuruluşumuz tüm elektrikli cihazlar için test ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

Femko LVD Laboratuvarı olarak, akredite test hizmetleri sunan firmamızda yapılan her bir test için lvd standartlarının tespiti ürün ailelerine bağlı olarak veya genel standartlar ışığında gerçekleştirilmektedir. Her ürün için yapılacak lvd testleri ve uygulanacak test değerleri bu çerçevede belirlenmekte ve lvd test fiyatları da yapılacak test çeşitliliğine göre belirlenmektedir. Akredite LVD testi yapan firmaların gerçekleştirdikleri lvd deneyleri ve yapılan testler sonucunda elde edilen verilere göre sundukları lvd raporları uluslararası geçerliliği olan bir resmiyet kazanmaktadır. Alanında uzman kadrosu ve gelişmiş yenilikçi test laboratuvarları ile profesyonel hizmetler sunan Femko, Avrupa birliği tarafından uluslararası tanınırlığı olan bir onaylanmış kuruluş olmasının yanı sıra gerek Türkiye’de gerekse dünya üzerinde bir çok firmanın test ve belgelendirme ihtiyaçlarına çözümler sunan akredite bir denetim kuruluşudur. Femko lvd testi alanlarındaki çalışmalarını Türkak Akreditasyonu kapsamında gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

LVD Test yapan firmalar konusunda Femko ile iletişime geçebilirsiniz.