2006 42 EC İzmir CE Belgesi Belgelendirme

2006 42 EC İzmir CE Belgesi Belgelendirme

2006 42 EC avrupa birliği komisyonu tarafından hazırlanan makina direktifidir. Bu makina direktif dikkate alınarak Türkiye’de Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından 2006/42/AT Makina emniyet yönetmeliği olarak yayımlamış ve ardından yürürlüğe girmiştir.

Makina emniyet yönetmeliğinin 2006/42/EC direktifine göre en az bir parçası hareketli, ayrı parça veya parça gruplarından oluşan malları işlemeye, taşımaya veya ambalajlamaya yarayan bütün makinaların arızalı olmasında veya kötü çalışma koşullarında bulunulduğunda, zararlı maddelerin etkisine maruz kalabilecek canlıların güvenliğine ve sağlığına yönelik riskleri önlemek için güvenlik fonksiyonunu yerine getirmekle görevli, piyasada var olan emniyet teçhizatlarını içermektedir.

Herhangi bir bakım gerektiğinde bu bakımı yapabilecek firmanın gerekli malzemelerinin varlığını denetlemek üzere yayımlanmış kılavuz niteliğinde bir direktiftir.

İşte tam bu noktada İzmir’de bulunan firmamız Femko belgelendirme yönetmeliğinde 2006/42/AT Makine emniyet yönetmeliği kapsamında alanının uzmanı mühendis kadrosuyla ve yıllardan beri kazandığı tecrübesiyle, Makina güvenliği için gerekli bütün testlerinizi, teknik dosya denetimlerinizi ve CE belgelendirme işlemlerinizin tümüne yönelik belgelendirme işlemlerini İzmir’de profesyonellikle sunmaktadır.