Rusya Yangın Belgesi – Sertifikası

Rusya Yangın Belgesi – Sertifikası

Rusya’da 90’lı yıllarda tüketicinin haklarını korunması ile ilgili bir kanun çıkartıldı. Bu kanunda yangın ile alakalı tüm ürünlerin listesi çıkartılarak yangın sertifikası zorunlu kılınmıştır.

Rusya yangın belgesi, belirli ürünleri güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli koşullara uyması adına verilen bir belgelendirmedir. Rusya için alınan bu belgelendirme yangın sertifikası ve yangın güvenlik belgesi olarak bilinmektedir.

Yangın sertifikası tüm yangın sistemleri için gerekli bir belgedir. Yangın sertifikası yangın söndürme sistemleri, şantiyelerde ve inşaat alanlarında kullanılan malzemeler ve makineler gibi ürünlerde zorunlu bir belgelendirmedir.

Rusya Yangın Sertifikası

Yangın sertifikası hidrant, yangın tesisatı, yangın dolabı, sulu yangın söndürme sistemleri, yangın pompası, gazlı yangın söndürme sistemleri, yangın tüpü, yangın hortumu ve yangın sprinkleri gibi yangın sistemlerinde rusya için yangın sertifikası almak zorunludur.

Yukarıda belirtilen yangın söndürme sistemleri haricinde inşaat alanlarında ve makineler için kullanılacak ürünler yangın sertifikası için ürünlerin testi yapılarak uygunluğu denetlenir. 3 yıla kadar alınan Rusya yangın sertifikası ürün testleri üretim alanında yada muayene kuruluşu tarafından numune örneği alınarak kendi laboratuvar da testini gerçekleştirerek yangın sertifikası vermektedir.

Rusya federasyonunda geçerli olan yangın sertifikasını alabilmek için Akredite muayene kuruluşlarına başvurmalısınız. Akredite kuruluşa başvurular istenilen belgeler ile yapıldıktan sonra muayene kuruluşu gerekli test ve incelemeleri yaparak 1 ay içerisinde yangın sertifikasını hazırlamaktadır.

Üretim yapan firmalar yada ticaret yapanlar yangın söndürme sistemleri için üretilen ürünlerini Rusya’da satmak için mutlaka yangın sertifikası almak zorundadırlar. Yangın söndürme sistemleri için zorunlu bir belgelendirme olan Rusya yangın sertifikası almak çok kolaydır.

Femko Belgelendirme, yangın söndürme sistemleri için uzman ekibi ile firmalara profesyonel hizmetler sunmaktadır.