Termal Kamera İle Elektrik Panosu Ölçümü

Termal Kamera İle Elektrik Panosu Ölçümü

Termal kamera ısı’yı algılayan ve ekrana yansıtan sisteme Termal kamera denir. Termal kamera gelişen teknoloji ile birlikte son  yıllarda sıkça kullanılmaya başlandı. IR ısı enerjisini şekillendirerek ekrana yansıtan bu sistem ile artık her türlü oluşabilecek riskli kazaların önüne geçer.

Termal kamera ile Elektrik pano ölçümü yapılarak pano içerisindeki elektrik tesisatı ve donanımının ısı değeri ölçülür. Elektrik tesisatı ve donanımında normalden daha yüksek bir ısı var ise tespit edilerek ilgili yetkililere bildirilir. Termal kameralar ile yapılacak ölçümler mutlaka “İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği,  Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliklerine” uygun olarak yapılmalıdır.

Termal kamera ile ölçümler Onaylanmış kuruluşlar tarafından yapılmalıdır. Onaylanmış kuruluşlar yukarıda belirtilen yönetmelikler gereği termal kamera ile elektrik panosu ölçümü yaparak rapor hazırlar.

Femko, uzman ekip ve ekipmanlarla gerçekleştirdiği elektrik pano ölçümleri ile ilgili rapor hazırlar. Termal kamera elektrik pano ölçüm raporu ilgili firmaya verilir.