Asansör Modül G Belgesi

Modül G asansör yönetmeliği kapsamında hazırlanan bir birim doğrulama modülüdür. Asansör ruhsatı almak için gerekli olan bu modül her bir asansör için gerekli olan belgedir. İmalatı yapılan asansör ilgili yönetmelikteki bu modül uygulanabiliyorsa kullanılabilir.

Modül G asansörün teknik mevzuata uyduğunu ve kendi çerçevesinde oluşturduğu bir uygunluk değerlendirme işlemidir. Asansörü monte eden firma Modül G için Onaylanmış kuruluşlara başvurarak Modül G belgesini almalıdır. Teknik dosya yapan firmalar başvurularını teknik dosya ve diğer bilgiler ışığında yapmalıdır. Her firma modül G alabileceği gibi asansör ruhsatı almak içinde modül G belgesini kullanabilir.

G modülü asansör bakımı yapan firmalar için maliyeti en aza indirir. Beş yıl boyunca geçerliliğinin sürdüren Modül G asansör risk analizi bulunan asansörler için asansör tescili yani ruhsatı alınabilir. Onaylanmış kuruluş asansör direktifine göre modül G için uygunluğu kontrol eder ve uygunsa onaylayarak ürüne CE işaretinin konulmasını sağlar.

Femko Belgelendirme, 2014/33/AB Asansör yönetmeliği kapsamında alanındaki mühendis ekibi ve sektör tecrübesi ile Asansör Modül G belgesi hizmeti vermektedir.